Využite teraz kredit až 350 € na reklamy Google – zistiť viac

Základné výrazy používané v online marketingu – I. časť

SEO – optimalizácia pre vyhľadávače

Význam samotnej skratky SEO je možné do slovenčiny preložiť ako optimalizácia pre vyhľadávacie mechanizmy (search engine optimization). Rôzne vyhľadávacie mechanizmy používajú všetky vyhľadávače – Google, Zoznam, Bing atď – na prehliadanie a hodnotenie všetkých stránok na webe. Tieto stránky sú ukladané do databázy podľa výskytu kľúčových slov. Po zadaní vyhľadávacieho dotazu užívateľom, vyhľadávač ponúkne zostavu stránok, ktoré najlepšie spĺňajú požiadavky užívateľa aj s ohľadom na jeho personálne preferencie.

Cieľom SEO optimalizácie je používanie rôznych techník na to, aby bola zlepšená pozícia v prirodzených výsledkoch vyhľadávania, ale aby zároveň užívateľom tieto stránky ponúkali unikátny obsah, prívetivé užívateľské rozhranie a prehľadnú štruktúru.

K SEO optimalizácii sú využívané rôzne metódy, ktoré možno rozdeliť na tie podľa vyhľadávačov povolené (etické) a nepovolené (neetické). Pri výbere agentúry pre SEO optimalizáciu Vášho webu odporúčame dbať na to, aby metódy, ktoré agentúra používa boli v súlade s pravidlami. V opačnom prípade môže dôjsť až k udeleniu banu (zákazu) a odstráneniu stránok z indexu vyhľadávania.

Medzi povolené metódy optimalizácie patrí napríklad optimalizácia nadpisov, popisov pri obrázkoch, linkbuilding, relevantný a originálny obsah, vhodné URL adresy a mnoho ďalšieho.

Obsah článku

Další články

CTR

CTR je skratka pre mieru prekliknutia, čo je metrika používaná v online marketingu na meranie

Číst více »
Naše služby

Rýchly kontakt

Spojte sa s nami! Radi zodpovieme Vaše otázky a poskytneme ďalšie informácie.

Chcete info hneď? Zavolajte mi!

Ing. Kamila Ambrošová
+421 911 278 009
ambrosova@ajas.sk