Využite teraz kredit až 350 € na reklamy Google – zistiť viac

Čo je Search Console?

V prípade, že sa rozhodnete tento nástroj používať, najprv je potrebné overiť, že máte prístup k danému webu (klienta alebo vlastnému). Je tu niekoľko spôsobov ako overiť vlastníctvo webu – cez účet Google Analytics (pomocou asynchrónneho meracieho kódu), nahraním HTML súboru alebo značky na web, prostredníctvom Google Tag Manager-a alebo prostredníctvom poskytovateľa doménového mena. Osobne najčastejšie využívam overenie cez účet Google Analytics, ktoré je najrýchlejšie – samozrejme v prípade, že už máte overený a funkčný Analytics účet. Po overení vlastníctva stránok môžeme začať nástroj využívať. Za zmienku stojí hneď niekoľko funkcií.

Index Google

Stav indexu Google nás informuje, koľko našich stránok sa nachádza v indexe Google a teda je ich možné nájsť prostredníctvom vyhľadávania Google. Údaje v tomto grafe však môžu byť relatívne staré, preto venujte pozornosť dátumu, ku ktorému bol graf vykreslený.

V sekcii analýza vyhľadávania môžeme vidieť, ktoré vyhľadávacie dotazy vedú ku kliknutiu na Vaše stránky v SERP-e, mieru kliknutia, priemernú pozíciu na danú otázku, alebo počet zobrazení.
V medzinárodnom zacielení môžeme overiť, či je náš web správne priradený k cieľovej krajine a či používa značku hreflang na zobrazenie správnej verzie stránok podľa jazykových predvolieb používateľa.
Ručné zásahy zobrazujú správy týkajúce sa webového spamu. Vo väčšine prípadov na tejto stránke nájdete hlášku: Neboli nájdené žiadne ručné zásahy týkajúce sa webového spamu. V prípade, že dôjde k „udeleniu banu“ odporúčame kontaktovať odborníkov na online marketing, ktorí Vám pomôžu ban odstrániť.

Vzhľad vyhľadávania

Zaujímavá funkcia je zvýrazňovač dát. Ide o nástroj, pomocou ktorého môžete naučiť Google rozpoznávať štruktúru údajov na vašich stránkach. Myšou označíte na svojich webových stránkach dátové polia, ktoré následne priradíte k jednotlivým hodnotám alebo funkciám. Google potom bude môcť vaše dáta prezentovať atraktívnejšie (a tiež novými spôsobmi) vo výsledkoch vyhľadávania.

Obsah článku

Další články

PPC

PPC znamená platba za kliknutie, čo je typ online reklamy, pri ktorej platíte poplatok za

Číst více »
Naše služby

Rýchly kontakt

Spojte sa s nami! Radi zodpovieme Vaše otázky a poskytneme ďalšie informácie.

Chcete info hneď? Zavolajte mi!